Administracja nieruchomościami w Gdańsku – przykładowe ceny

Opublikowano Mar 7 2016 Autor: Andrzej
OCENA
"nowoczesna-nieruchomość"

Usługi zarządzania nieruchomościami, w tym również obsługa administracyjna, są oferowane w Gdańsku przez szereg firm posiadających w tym zakresie wieloletnie doświadczenie oraz odpowiednie zaplecze.

Wybranie tej odpowiedniej powinno bazować przede wszystkim na wysokiej jakości usług, ale również ważne są przystępne ceny, ponieważ każdy właściciel czy zarząd mają ograniczone możliwości finansowe. Ile kosztuje administrowanie nieruchomościami w Gdańsku i jak znaleźć najlepszą ofertę?

Od czego zależą koszty administracji nieruchomościami?

Zasadniczo koszty dotyczące zarządzania i administrowania nieruchomościami zależne są od szeregu czynników. Warto wymienić wśród nich najważniejsze:
wielkość danej nieruchomości i liczba lokali
stan prawny nieruchomości
stan techniczny nieruchomości
zakres zamówionych usług
polityka cenowa danej firmy

Koszty naprawdę mogą różnić się zależnie od wyżej wymienionych wskaźników – cena w jednej firmie zarządzającej nieruchomościami może być nawet o połowę wyższa niż w drugiej.

Przykładowe ceny

"nowoczesne-miasto"

W przypadku wspólnot mieszkaniowych ceny zarządzania nieruchomościami to wydatek od około 40 groszy do 1 złotego za metr kwadratowy powierzchni miesięcznie.

Z kolei sama usługa administracyjna lokalami mieszkaniowymi to stawka rzędu 30-60 złotych za jeden lokal mieszkalny.

Zasadniczo ceny maleją wraz ze wzrostem powierzchni użytkowej nieruchomości – najmniej zapłaci się za nieruchomości mające od około 5000 metrów kwadratowych powierzchni i więcej. Oczywiście, ceny mogą być także negocjowane.

Warto kontaktować się bezpośrednio z firmami

Trudno jednak jednoznacznie wskazać, ile trzeba będzie zapłacić za administrowanie nieruchomością, dlatego też warto skontaktować się bezpośrednio z firmą, która świadczy tego rodzaju usługi.

Teraz można zrobić to naprawdę bardzo łatwo – wystarczy tylko wysłać zapytanie ofertowe online, wypełniając odpowiedni formularz kontaktowy lub pisząc e-maila i podając w nim podstawowe dane o nieruchomości. Po otrzymaniu odpowiedzi od kilku firm można następnie podjąć decyzję, która oferta będzie najlepsza.

Leave A Response

Loading Facebook Comments ...