Biała łazienka – kwintesencja nowoczesności

Opublikowano Lip 13 2018 Autor: Alan Michalski
modna biała łazienka

Biała łazienka to rozwiązanie, które przydanie do gustu zarówno zwolennikom prostoty, jak i osobom niezdecydowanym w kwestii wyboru kolorystyki aranżacji. Biel idealnie sprawdza się w pomieszczeniach o odmiennej wielkości i kształcie. Wnosi powiew świeżości oraz daje wrażenie nieskazitelnej czystości. Nowoczesna biała łazienka to zarazem wnętrze ponadczasowe.

Nowoczesna biała łazienka w bloku

Choć mieszkania w blokach zmieniają się z biegiem lat i bazują na bardziej otwartych przestrzeniach, to jednak łazienki wciąż pozostają tam dosyć małe. Tym bardziej w aranżacji warto postawić na biel jako barwę dominującą w całym wnętrzu. Położenie na podłodze dużych płytek, a najlepiej białej betonowej wylewki optycznie powiększy to pomieszczenie. Tak samo jak białe kafelki na ścianach. Biel jest na tyle uniwersalnym i bezpiecznym kolorem, że nie można z nim przesadzić. Nowoczesna biała łazienka w bloku to wnętrze, które nie przytłacza nawet wówczas gdy jego powierzchnia pozostaje ograniczona. Jest ponadczasowym pomysłem na aranżację, który pozwoli latami cieszyć się z pomieszczenia przyjemnego dla oka. Jednak biała łazienka to też paradoksalnie dobre rozwiązanie dla osób lubiących zmiany. Biel jest bowiem barwą bazową, a więcej życia i energii można wprowadzić do wnętrza poprzez wyraziste dodatki. Każdy kolor pasuje do białego, choć architekci wnętrz przestrzegają przed nadmiernym zróżnicowaniem kolorystycznym takich akcentów. Lepiej ograniczyć się do jednego, maksymalnie dwóch żywszych barw.

Nowoczesna biała łazienka z wanną i prysznicem

Biel sprawdza się także w dużych łazienkach, choć akurat tam warto uzupełnić ją innymi kolorami. Najlepiej sprawdzą się w tej roli szarości, czerń, ale także brązy. Symbolem nowoczesnych wnętrz są proste geometryczne kształty oraz błyszczące meble. Biel w takim wydaniu prezentuje się szczególnie korzystnie. Na zasadzie kontrastu można łączyć ją z naturalnymi drewnianymi akcentami. Ocieplą pomieszczenie, dodając mu przytulności. W dużej łazience nie trzeba wybierać pomiędzy prysznicem a wanną. W montażu obu tych elementów dominuje podejście minimalistyczne. Popularnością cieszą się wnęki prysznicowe, utrzymane w takiej samej kolorystyce co reszta łazienki. A wnętrze białej kabiny łatwo utrzymać w czystości. Jeżeli chodzi o wanny, to obecnie do łask wracają proste modele wolnostojące. Dobrze prezentuje się zarówno nowoczesna biała łazienka z wanną w białym kolorze, jak i wyróżnienie strefy kąpielowej inną barwą. Pozostaje to kwestią gustu właścicieli. A bieli nigdy dosyć, zwłaszcza w łazience.

Poszukując inspiracji warto zajrzeć do poradnika przygotowanego przez ekspertów firmy Magnat: https://www.magnatfarby.pl/ekspert-radzi/nowoczesna-biala-lazienka-inspiracje-i-aranzacje

Leave A Response

Loading Facebook Comments ...