Czarny kolor we wnętrzu

Opublikowano Lip 13 2017 Autor: Michał

Ponury czarny? Ciemno jak w grobie? Nic z tych rzeczy! Czerń to elegancja sama w sobie. Nie bez powodu „mała czarna”, o ile nie myślimy o kawie, lecz o sukience, to synonim szyku, uosobienie stylu. Uroczo, stylowo, elegancko – tak w myślach opisujemy wnętrze urządzane z umiejętnym wtrąceniem koloru czarnego.

Szlachetna czerń

Czarny może dodać szlachetności wnętrzu. O ile nie będzie go w nadmiarze. Wówczas istnieje niebezpieczeństwo przytłoczenia, obciążenia pomieszczenia, a nawet jego optycznego zmniejszenia. Należy umiejętnie dobrać, kontrastujące z czarnym elementy, takie jak mebel czy żyrandol w złotym kolorze lub w innym elektryzującym i mocnym. Można też użyć stonowanych dodatków, np. lekko złotych poduszek, by wnętrze ocieplić i dodać mu przytulności, ale również sprawić, że nabierze bardziej awangardowego charakteru. Czarna ściana będzie idealną oprawą, np. dla złotych dodatków, stworzy wrażenie wnętrza z klasą.

Czarny kolor dla estetów

Kolor czarny nie jest zarezerwowany wyłącznie dla koneserów. Śmiało może zostać przemycony do pomieszczeń zamieszkałych przez nastolatków. Obecnie króluje przecież farba tablicowa, dająca wiele możliwości rozwoju artystycznych pasji. I choć występuje już w wielu kolorach, i tak najchętniej stosowana jest właśnie klasyczna czarna. Czarny, bowiem idealnie sprawdza się jako tło dla innych kolorów podbijając i wzmacniając ich efekt.

Wnętrze przyprawione kolorem czarnym

Jedna rada przy zabieraniu się za aranżowanie wnętrza z wykorzystaniem czarnego koloru. Jeśli to możliwe starajmy się unikać czarnych mebli o dużej powierzchni, chyba, że lubimy codziennie wycierać kurz. Na tym kolorze każdy, nawet minimalny okruszek czy pyłek są widoczne, niczym łupież na ciemnej koszuli. Inne sposoby na zastosowanie czarnego koloru we wnętrzu znajdują się w poradniku marki Śnieżka o czerni i złocie we wnętrzach.

Leave A Response

Loading Facebook Comments ...