Dlaczego warto stawiać na naturalne kolory wnętrz?

Opublikowano Sie 11 2018 Autor: Michał
naturalne kolory wnętrz

Naturalne barwy, które charakterystyczne są dla stylu skandynawskiego, stanowią idealne uzupełnienie innych stylów, w tym eklektycznego. Naturalne kolory farb są przyjazne człowiekowi  jego zmysłom. Z pewnością wprowadzą one uczucie harmonii i ładu. Do takich odcieni zaliczamy brązy, beże, błękity oraz stłumione odcienie żółci. W tym przypadku bardzo proste staje się eksperymentowanie z dodatkami, gdyż nawet najbardziej krzykliwe propozycje nie zepsują ładu panującego w domu, czy mieszkaniu.

Jak należy wybierać kolory farb do ścian?

Ściany i podłogi to podstawa każdego wnętrza. To do nich dobierane są dodatki, które nadają pomieszczeniu określonego stylu. Coraz popularniejszy staje się styl eklektyczny, czyli połączenie różnych faktur, kolorów oraz stylów w jednym. W ostatnim czasie zauważyć można było modę na mocne odcienie faktur. Warto podchodzić jednak do tego z pewnym dystansem. Naturalne kolory farb dają więcej możliwości i szersze pole do popisu podczas aranżacji pomieszczenia.

farby ciepłych kolorach

Kolory farb a samopoczucie

Kolor ścian ma niebywały wpływ na samopoczucie człowieka. Oddziałują one na zmysły i sprawiają, że nawet najlepszy humor może zostać zepsuty nieprawidłową aranżacją wnętrza. Na naturalne kolory w mieszkaniu powinny decydować się osoby łagodne oraz takie, które po całodziennym chaosie w pracy poszukują ukojenia w domowym zaciszu. To również uzyskanie światła i dalekich perspektyw. Naturalne kolory wnętrz można dostrzec nie tylko w stylach minimalistycznych, ale również w stylach glamour, boho, czy stylu eklektycznym, który bez wątpienia zyskuje coraz szersze grono zwolenników ze względu na możliwości, jakie daje.

Naturalne kolory wnętrz- beżowy, słomkowy, kość słoniowa

Wiele neutralnych kolorów ma swoje korzenie w przyrodzie. Bez trudu można dostrzec, że często są to kolory drewna, kamieni, ziemi oraz innych elementów przyrody. Do pomalowania ścian najczęściej stosowane są kolory w odcieniach beżu, brązu, piasku oraz kości słoniowej. Warto podkreślić, że za naturalne kolory uważa się również odcienie cementu, metalu, czy szkła.

Dlaczego warto stawiać na naturalne kolory?

Rozbielone wnętrza stają się nie tylko optycznie większe, ale i przytulniejsze. W takim pomieszczeniu nie tylko bez trudu umieścimy różnorodne dodatki, ale również odpoczniemy ukojenie. Stosowanie takich odcieni idealnie wpisze się w styl nowoczesny oraz retro. Paleta naturalnych odcieni jest również najbezpieczniejsza w przypadku tworzenia wnętrza w stylu eklektycznym. Uniwersalnym kolorem jest biel w wielu odcieniach.

Więcej informacji na temat naturalnych kolorów farb znajdziecie w w poradniku przygotowanym przez ekspertów firmy Śnieżka: https://www.sniezka.pl/poradniki/jak-dobrac-kolor/wnetrza-w-naturalnych-kolorach-najlepsze-inspiracje

Leave A Response

Loading Facebook Comments ...