Dom w minimalistycznym stylu

Opublikowano Maj 12 2018 Autor: Michał
modny minimalizm

Minimalizm to jeden z najbardziej pożądanych stylów ostatnich lat. W dobie przesady dodatków i sprzętów, ludzie stali się zbyt zmęczeni przesytem i zapragnęli nieco więcej przestrzeni w zakątkach swoich domów. Właśnie z tego powodu coraz częściej, szczególnie młodzi ludzie, decydują się na udekorowanie swoich mieszkań i domów tak, aby zachować więcej modnego minimalizmu niż tandetnego przesytu. Oczywiście w obu przypadkach trzeba uważać, aby nie przesadzić, chociaż minimalizm jest zdecydowanie częściej bardziej elegancki i praktyczny. W tym artykule przedstawię kilka pomysłów na to, jak urządzić dom w minimalistycznym stylu.

Dodatki i ich brak

Przede wszystkim nie polecam całkowitego rezygnowania z dodatków. To właśnie one budują atmosferę przytulności w pomieszczeniach. Warto jednak zastanowić się nad zmniejszeniem ilości tych ozdobników oraz nad uproszczeniem ich w pewien sposób. Jak uzyskać minimalizm w tym przypadku? Przede wszystkim skup się na geometrycznych kształtach i zrezygnuj z bogatego wzornictwa. Także kolory powinny być bardziej stonowane, mniej intensywne. Zastanów się też jakie barwy wprowadzają minimalizm i spraw, aby takie dominowały w Twoim domu.

Minimalistyczne kolory

Pomyślmy przez chwilę nad wyborem kolorystyki ścian do wnętrza Twojego domu. Jeśli chcesz, aby urządzony był on w minimalistycznym stylu skup się raczej na barwach pastelowych. Jasne, nieintensywne odcienie pigmentów dają wrażenie większej przestrzeni, ponieważ nie rzucają się w oczy tak bardzo jak ich intensywni bracia. Nie masz pomysłu jak urządzić swój dom? Koniecznie sprawdź amerykańskie lofty oraz ich industrialny wystrój. Zauważysz, że styl ten uwielbia wszelkiego rodzaju szarości, które nadają wnętrzu surowego polotu. Dzięki temu zachowany jest modny minimalizm. Dodatkowo, w celu przebicia surowego chłodu tynków, cementów czy betonów dekoracyjnych, warto zainwestować w czerwone, gołe cegły na jednej ze ścian. Dzięki temu zabiegowi, Twoje wnętrze będzie prezentować się doskonale.

Meble czy ich brak?

Wielkie, zdobne kredensy i meblościanki były modne kiedyś. Teraz, wraz z pojawieniem się modnego minimalizmu, powoli odchodzi się od wykorzystania mebli jako ozdoby. Wręcz przeciwnie! Jeśli już musisz mieć szafę postaraj się o to, aby była ona jak najprostsza i najlepiej w kolorach odpowiadających farbie na ścianach. Niestety wielu ludzi nie uniknie stawiania mebli w pomieszczeniach ale bardzo łatwo jest sprawić, aby były one wręcz niewidoczne! Oczywiście wydatek na dużą szafę z lustrzanymi drzwiami może być spory ale warto wydać trochę pieniędzy. Jakie są zalety takich szaf? Przede wszystkim są bardzo pojemne, więc będzie można tam schować ogromną ilość ubrań i innych rzeczy. Z drugiej strony, lustrzane drzwi od takiej szafy optycznie powiększą pomieszczenie, dzięki czemu wyglądać będzie ono na bardziej przestrzenne. Pamiętaj, że zachowanie sporej przestrzeni jest podstawą stylu minimalistycznego.

Leave A Response

Loading Facebook Comments ...