Elewacja domu w ciepłych kolorach – inspiracje

Opublikowano Sty 8 2019 Autor: Michał
elewacje domów w ciepłych kolorach

Elewacje w ciepłych kolorach pasują zarówno do nowoczesnych budynków, jak i tych bardziej klasycznych w formie. Najważniejsze to wykorzystywać je umiejętnie i nie przesadzać zwłaszcza z ciemnymi czy wyrazistymi odcieniami. O elewacji warto też pomyśleć wcześniej, najlepiej przed wyborem dachu. Będzie on bowiem rzutował na polecaną paletę barw na ścianach.

Elewacja w ciepłych kolorach

Niektóre barwy nie są powszechnie postrzegane jako ciepłe, ale wybrane ich odcienie z całą pewnością można zaliczyć do tej kategorii kolorów. Za przykład niech posłużą beż czy pomarańcz. Pasują do domów o różnej stylistyce, pięknie komponują się też z innymi barwami. Tworzone w ten sposób elewacje domu kolory czynią znacznie ciekawszymi. Poszczególnymi odcieniami można na przykład wyróżnić ganek, wykusz, a nawet poprawić proporcje budynku poprzez zastosowanie poziomych i pionowych elementów kolorystycznych. Wspomniany beż w ciepłej odsłonie pięknie komponuje się z różnymi odcieniami bieli. Z kolei kolor miodowy czy piaskowy wersja żółtego to rozwiązania pasujące zarówno do czerwonego, jak i niebieskiego dachu. Niektóre ciepłe barwy nie sprawdzają się natomiast jako baza elewacji. Z powodzeniem są natomiast stosowane w roli akcentów na wybranych fragmentach ścian. Ciemne warianty szarości czy bordo warto stosować w ograniczonym zakresie. Chętnie wybierane zwłaszcza w budownictwie nowoczesnym, w nadmiarze bywają jednak przytłaczające. Jak widać, elewacja w ciepłych kolorach występuje w różnych odsłonach.

Elewacja domu kolorystyka dopasowana do otoczenia

Wybór koloru elewacji pozornie jest kwestią indywidualnego gustu właściciela. W praktyce warto jednak pokusić się o rozwagę i uwzględnić charakter otoczenia. Większość inwestorów decyduje się na stonowane rozwiązania, zwłaszcza jeżeli mieszkają w dzielnicy o długiej historii. Znajdujące się tam tradycyjne domy są do siebie podobne, próżno tu szukać krzykliwych ozdobników. Aby wyróżnić swoją posesję, warto zastosować w elewacji ciepłe barwy o niewielkim nasyceniu. Uniwersalnym rozwiązaniem jest kość słoniowa, na tle której pięknie komponują się chociażby drewniane okna. Z drugiej strony na nowopowstałym osiedlu nowoczesne obiekty także mogą być wieńczone ciepłymi barwami. Wśród wybierających elewacje domu kolorystyka będąca obecnie na czasie to połączenie stonowanej bazy z wyrazistymi odcieniami czerwieni, granatu czy szarości. W uzyskaniu najlepszego efektu pomaga zatem kierowanie się stylistyką otoczenia, którą można uzupełnić wybranymi przez siebie barwami ciepłymi o niskim nasyceniu. Więcej inspiracji znajdziecie tutaj: https://www.foveotech.pl/zainspiruj-sie/porady-kolorystyczne/elewacja-domu-w-cieplych-kolorach-7-najlepszych-inspiracji

Leave A Response

Loading Facebook Comments ...