Inwestycje w Odnawialne Źródła Energii

Opublikowano Lis 16 2015 Autor: Piotr
OCENA

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu temat wykorzystywania odnawialnych źródeł energii i zastąpienia nimi źródeł konwencjonalnych, na czele z węglem kamiennym, czy brunatnym, wydawał się nie tyle mało istotny, co wręcz absurdalny.

Zyski związane z dostęp do węgla, czy gazu ziemnego oznaczały ogromne korzyści, a sama kwestii ochrony środowiska nie cieszyła się zbyt duża popularnością. Im jednak bardziej zaczęliśmy zdawać sobie sprawę z tego, jak pod wpływem naszych działań zmienia się klimat i jak duży wpływ mamy na nasz własny los, tym z coraz większym zainteresowaniem patrzymy na ekologię, a kwestie gospodarcze wcale nie muszą schodzić przy tym na dalszy plan.

Inwestowanie w odnawialne źródła pozyskiwania energii może się po prostu opłacać.

Kto może skorzystać?

Odnawialne Źródła Energii to temat wykorzystujący najnowocześniejsze osiągnięcia techniki, dlatego wielu osobom wydaje się, że korzystanie z nich w naprawdę wydajny sposób wymaga ogromnych inwestycji, a na takie pozwolić mogą sobie tylko nieliczni, na czele z korporacjami i instytucjami państwowymi.

W rzeczywistości odpowiednią instalację wykorzystującą energię słoneczną, wiatr, ale też biomasę, geotermię, czy hydroenergetykę może teoretycznie zainstalować u siebie każdy, po spełnieniu oczywiście odpowiednich warunków, a te zależą głównie od lokalizacji i określenie źródła energii, które da w określonym miejscu najefektywniejsze rezultaty jego pozyskiwania.

Co więcejprogram prosument, sama inwestycja nie musi być finansowana z naszych środków, ale może stać się przedmiotem kredytowania z dotacją.

Taką ewentualność zakłada rządowy program Prosument, w ramach które inwestor może ubiegać się o preferencyjny kredyt z dofinansowaniem w wysokości nawet 30-40 proc. wartości inwestycji. Jest to opcja dedykowana również osobom prywatnym.

Kiedy nastąpi zwrot z inwestycji?

Przy odpowiedniej instalacji i korzystnych warunkach pogodowych, całkowity zwrot może nastąpić już nawet po 6 latach od daty montażu. W porównaniu do lat poprzednich jest to poprawa wyniku o ponad 100 procent.

Więcej o tym programie przeczytasz na stronie naszego partnera w dziale Prosument

Leave A Response

Loading Facebook Comments ...