Jak przeprowadzić renowację podłogi w garażu – poradnik

Opublikowano Kwi 5 2016 Autor: Michał
OCENA
wykladziny-naturalne

Podłoga w garażu jest często trudna w renowacji. Jako że jest narażona na różne czynniki niszczące, zwykle dość szybko przestaje wyglądać atrakcyjnie i konieczna jest jej naprawa. W takiej sytuacji można skorzystać z samozamykających się płytek, które opracowane są także z myślą o szybkim wykończeniu podłogi w garażach.

 Systemy płytek samozamykających się cieszą się dzisiaj coraz większym zainteresowaniem – są przede wszystkim wytrzymałe i trwałe, łatwe w układaniu, a także odporne na czynniki chemiczne i antypoślizgowe, co powoduje, że kapitalnie nadają się do zastosowania w garażach i warsztatach.

Płytki samozamykające się – co to jest?

Płytki tego rodzaju mają najczęściej kwadratowy kształt i wykończone są specjalnymi zapięciami w kształcie litery T lub „motylków”. Dzięki nim można układać je jak dziecięcą matę do zabawy i nie ma potrzeby stosowania dodatkowych klejów łączących, ponieważ płyty łączą się szybko i łatwo. Można kupić je w różnych grubościach od 4 do 7 milimetrów, a także różnych nawierzchniach, na przykład przypominających blachę ryflowaną, skórę, kamień.

wykladziny-do-hal

Dlaczego warto wybrać płytki samozamykające się:

  • są bardzo łatwe w instalacji – nie wymagają specjalnego przygotowania podłoża i mają minimalny wpływ na jego nawierzchnię
  • są odporne na uderzenia i obciążenia – dzięki temu mogą służyć przez lata
  • zapewniają bardzo dobrą izolację termiczną i akustyczną – dają ciepło i ciszę
  • są tanie w eksploatacji – mogą być czyszczone ogólnodostępnymi środkami i w razie uszkodzenia jednej z płytek można ją łatwo wymienić

Gdzie kupić płytki samozamykające się?

płytki podłogowe R-TekDzisiaj płytki te dostępne są również w Polsce – przede wszystkim warto zwrócić uwagę na popularne płytki R-Tek, które można kupić w wielu interesujących wariantach wzorniczych i kolorystycznych do wyboru. Płytki R-Tile od R-Tek są produkowane z materiałów, które doskonale sprawdzają się w różnych środowiskach przemysłowych. Więcej informacji na temat płytek samozamykających się od R-Tek można znaleźć na stronie internetowej producenta, jak i wielu dystrybutorów krajowych.

 

Leave A Response

Loading Facebook Comments ...