Jaki rodzaj wykładziny wybrać ?

Opublikowano Lis 13 2015 Autor: Michał
OCENA
wykladziny-dickson

Producenci wykładzin dywanowych przeznaczonych do stosowania w obiektach takich jak hotele lub biura, zwykle oferują swoje wyroby w dwóch wariantach – w rolce oraz w płytkach. Na co warto się zdecydować?

 Zarówno wykładziny w rolce, jak i płytkach mają swoje plusy i minusy, które należy wziąć pod uwagę przy zamówieniu. Różnią się one nie tylko wyglądem, ale też sposobem układania oraz możliwościami aranżacyjnymi.

Wykładziny w rolce

Są najpopularniejsze i wybierane przez klientów do różnych obiektów. Można kupić je w kilku szerokościach, nawet do 4,5 metra w przypadku wykładzin obiektowych. Zaletą tych wykładzin jest brak łączeń, niemniej jednak można również łączyć je z wykorzystaniem specjalnych narzędzi, by połączenie nie rzucało się w oczy. W przypadku wykładzin strukturalnych, na przykład jak wykładziny Carpet Concept, połączenie bezśladowe jest jednak trudniejsze do uzyskania i wymaga dużych zdolności.

Montaż wykładziny jest dość szybki, ponieważ wymagane jest tylko odpowiednie przygotowanie podłoża i jej rozwinięcie, niemniej jednak konieczne jest usunięcie z pomieszczeń wszystkich sprzętów. Minusem jest też trudny transport tych wykładzin, zwłaszcza na wyższe piętra.

wapol-wykladziny

Płytki dywanowe

Są kupowane rzadziej od wykładzin w rolce, ale cieszą się coraz większym zainteresowaniem w realizacjach obiektowych. Płytki pakowane są w kartony i są łatwe w transporcie. Również swoją popularność zawdzięczają łatwemu układaniu i możliwości tworzenia z nich dowolnych wzorów, na przykład wykładzinę można ułożyć w szachownicę lub uzyskać efekt murku.

Dodatkowym plusem płytek dywanowych jest fakt, że przy ich wymianie nie trzeba przerywać pracy, chociaż cała procedura montażu jest dłuższa. Również w przypadku zniszczenia wykładziny w jednym miejscu płytkę można wymienić na nową bez konieczności wymiany całej wykładziny.

Wobec tego warto porównać obie formy wykładzin dywanowych i wybrać taką, która będzie najlepiej sprawdzała się w danym obiekcie pod kątem estetyki oraz procedury montażowej.

Więcej informacji na temat wykładzin Carpet Concept: http://www.wykladzinywapol.pl/polecane-produkty/carpet-concept.

Leave A Response

Loading Facebook Comments ...