Lakierowanie drewna

Opublikowano Cze 19 2016 Autor: Alan Michalski

Szykując się do lakierowania drewna należy pamiętać o kilku bardzo ważnych zasadach, a także o odpowiednim przygotowaniu się do tego zadania. Lakierowanie nie jest trudne i raczej każdy poradzi sobie z nim bez większego problemu. Ważne jest właściwe przygotowanie powierzchni przeznaczonej do lakierowania. Musi ona być oczyszczona i gładka, ponieważ tylko to pozwala osiągnąć znakomity efekt pracy. Do jej przygotowania potrzebny będzie papier ścierny, który pomoże pozbyć się starego lakieru i wygładzi całą powierzchnię.

Jeżeli mamy do czynienia z dużym przedmiotem, takim jak np. stół, można użyć szlifierki oscylacyjnej, która zdecydowanie przyspieszy naszą pracę. Należy wykonać to zadanie bardzo dokładnie, aby pozbyć się każdego zabrudzenia i zarysowania. Tak oczyszczoną powierzchnię należy przetrzeć wilgotna ścierką, aby pozbyć się wszelkiego rodzaju pyłków.

Techniki lakierowania drewna

Kiedy drewno wyschnie po przetarciu ścierką, można zabierać się za lakierowanie. Potrzebny będzie do tego papier ścierny, którym będziemy przecierać lakier, oraz płaski pędzel, dopasowany rozmiarem do przedmiotu, który wymaga zabezpieczenia. Ważne jest nabieranie niewielkiej ilości lakieru i rozprowadzanie go po całej powierzchni przedmiotu, pamiętając, aby wykonywać ruch zgodny z kierunkiem usłojenia drewna.

 

źródło: vidaron.pl

źródło: vidaron.pl

 

Nie można się przy tym zbytnio spieszyć, ponieważ może powodować to niedociągnięcia. Lakierowanie drewna nie jest trudnym zadaniem, dlatego każdy powinien sobie z tym poradzić. Po dokładnym rozprowadzeniu lakieru, należy poczekać aż on zaschnie. Zwykle trwa to 10 godzin. Później trzeba przetrzeć drewno papierem ściernym o drobnych ziarnach i ponownie polakierować. Proces powtórzyć kilka razy, do osiągnięcia grubej warstwy zabezpieczającej.

Odpowiedni lakier do drewna

Nie znając się na farbach i lakierach ciężko będzie nam dobrać odpowiedni produkt, który będzie pasował najlepiej do naszych potrzeb. W takim przypadku najlepiej będzie poprosić sprzedawcę, aby pomógł nam wybrać odpowiedni lakier. Na pewno chętnie udzieli nam pomocy i będziemy cieszyć się z udanego zakupu. Do lakierowania wewnątrz domu, powinno się używać lakierów na bazie wody, ponieważ są one bezpieczne dla zdrowia. To najważniejsza zasada wybierania lakieru.

Leave A Response

Loading Facebook Comments ...