Malowanie trudno dostępnych miejsc

Opublikowano Maj 4 2016 Autor: Alan Michalski
malowanie półki drewnianej

Malowanie to czynność, którą wykonać może samodzielnie niemal każdy. Wystarczy odrobina cierpliwości, dokładność i odpowiednie narzędzia, by odnowić i odświeżyć wystrój wnętrz. Każdy dom może wyglądać jak wymarzony kąt.

Malowanie trudno dostępnych miejsc

Trudno dostępne miejsca mogą sprawiać trudność w malowaniu ścian i powierzchni. Równomierne i dokładne rozprowadzenie farb i lakierów po powierzchni jest bardzo ważne w uzyskaniu satysfakcjonującego efektu końcowego. Zarówno łatwe, jak i trudno dostępne miejsca należy pomalować dokładnie, nie pozostawiając pustych powierzchni. Do miejsc, które niełatwo pomalować zaliczyć możemy okolice włączników światła i gniazdek, narożniki, przestrzenie za grzejnikami, wnęki drzwiowe oraz okienne.

 

malowanie krzesła

 

Akcesoria do malowania

Malowanie nie musi wiązać się z trudem. Ciężko dostępne miejsca z łatwością uda się nam pokryć farbami, dzięki specjalnie do tego przeznaczonym akcesoriom. Najskuteczniejszym sposobem na malowanie trudno dostępnych miejsc jest użycie specjalistycznego zagiętego pędzla – tak zwanego „krzywika”, którym z łatwością dotrzemy do najdalej ukrytych zakamarków ścian i malowanych powierzchni.

Pomocne z pewnością okażą się także miniaturowe wałki wraz ze specjalnie wyprofilowanymi rączkami oraz małych rozmiarów pędzelki z naturalnym włosiem, które pozwolą na dotarcie do niewielkich i schowanych miejsc. Przydatne w przypadku ciężko dostępnych przestrzeni okażą się również takie akcesoria jak folia ochronna, taśma malarska (którą przyklejamy, by uzyskać efekt równej kreski), kije teleskopowe do wałków (bardzo pomocne podczas malowania wysokich pomieszczeń).

Leave A Response

Loading Facebook Comments ...