Oryginalna elewacja – kolor kości słoniowej

Opublikowano Cze 5 2019 Autor: Michał

elewacja w kolorze kości słoniowej

Jasna elewacja jest estetyczna, elegancka i przyciąga uwagę. A dlaczego ściany zewnętrzne warto pomalować odcieniem kości słoniowej? To kolor ciekawszy niż czysta biel, a do tego uniwersalny w zastosowaniu. Można łączyć go z dachem w różnych tonacjach granatu czy czerwieni. Kość słoniowa pasuje do budynków nowoczesnych oraz tradycyjnych.

Elewacja domu w kolorze kości słoniowej

Z jednej strony to rozwiązanie bezpieczne, z drugiej zapewniające świetny efekt wizualny. Kość słoniowa to odcień bieli, wyróżniający się delikatnym dodatkiem żółci. Kremowy pastelowy kolor jest przyjemniejszy dla oka niż śnieżnobiałe ściany. Lepiej komponuje się z otoczeniem, nie jest mocno kontrastowy dla dachu oraz innych elementów elewacji. Warto wspomnieć tu o walorach praktycznych, a mianowicie utrzymaniu czystości. Jasne ściany szybko się kurzą, jednak na tych typowo białych zanieczyszczenia widać najszybciej. Z tego względu także opłaca się rozważyć nieco ciemniejsze tonacje elewacji.

Kość słoniowa jako baza elewacji

Ciepłe pastelowe kolory stanowią świetną bazę aranżacji. Stosowane są w wykańczaniu wnętrz, z powodzeniem można je wykorzystać także na zewnątrz. Elewacja domu w kolorze kości słoniowej będzie atrakcyjnym tłem dla różnych modeli stolarki okiennej. Można śmiało wstawiać jasne, ale także ciemne okna i drzwi. To samo dotyczy dachu. Elegancka kość słoniowa pasuje do klasycznych czerwonych pokryć dachowych, skomponuje się także z granatową czy antracytową blachodachówką. Zabiegiem coraz częściej stosowanym jest też łączenie różnych odcieni jednej barwy. Pomalowana w ten sposób elewacja jest jeszcze ciekawsza. A ciepłą kość słoniową da się zestawić z kolorem kremowym czy porcelanowym. Wybranymi odcieniami można pokryć ganek, wnękę balkonową czy ścianę przylegającą do tarasu. Obok tak wykonanej elewacji trudno będzie przejść obojętnie, choć jej zaprojektowanie wymaga nieco więcej czasu oraz energii. Wysiłek się opłaca, zwłaszcza że do kolejnego malowania elewacji minie zapewne wiele lat. A na dom będzie się patrzyło każdego dnia. Kość słoniowa to kolor ponadczasowy i uniwersalny. Pomalowane nim domy zyskują na elegancji. Jak każda ciepła, niezbyt nasycona barwa, także biel w odcieniu kości słoniowej w nadmiarze może wzbudzać wrażenie monotonii. Łatwo temu zaradzić, wybierając wyraziste okna, drzwi i rynny. Jeżeli będą się wyróżniać na tle ścian, ciekawy efekt wizualny zostanie osiągnięty. Dachy współczesnych domów z reguły są ciemne, więc nie ma obaw o nadmiar jasnej kolorystyki. Przeciwnie, całość pięknie się ze sobą komponuje. Więcej inspiracji znajdziecie tutaj: https://www.foveotech.pl/zainspiruj-sie/porady-kolorystyczne/3-pomysly-na-elewacje-domu-w-kolorze-kosci-sloniowej

Leave A Response

Loading Facebook Comments ...