Podłoga przemysłowa do warsztatu

Opublikowano Maj 19 2016 Autor: Piotr
montaż posadzki

Jedną z największych zmian w garażu domowym jakie pojawiły się w ciągu ostatniej dekady lub dwóch jest występowanie betonowych pokryć podłogowych. Do niedawna jedynym miejscem, gdzie mogłeś zobaczysz tę powłokę podłogową było to w warsztacie lub w warunkach przemysłowych. Teraz, wiele domów widzi korzyści z zastosowania pewną ochronę ich betonowej podłogi. Są to korzyści związane z bezpieczeństwa, jakie zapewnia, bo może zabezpieczyć cię przed całością poślizgnięć i upadków.

Montaż posadzki żywicznej

Montaż podłogi z żywicy epoksydowej jest bardzo prosty, ale koniecznie musisz poświęcić czas niezbędny do całkowitego czyszczenia istniejącej nawierzchni betonowej. Zacznij od tego, że musisz oczyścić cały kurz i brud. Następnie wytrzyj powierzchnię detergentem i wodą. Wreszcie, należy użyć środka odtłuszczającego w celu usunięcia plam oleju lub innych plam ropopochodnych, jeśli tego nie zrobisz to żywica epoksydowa najprawdopodobniej pokaże je w ciągu kilku miesięcy.

Co dalej?

posadzka-z-zywicyGdy posadzki przemysłowe jest całkowicie czysta, użyj elektrycznego grzejnika na noc do wyschnięcia. Oczywiście, musisz być bardzo ostrożny w pobliżu łatwopalnych przedmiotów. Świetny sposób, aby upewnić się, że masz wszystko, czego ci potrzeba do posadzki żywicznej jest kupić materiały w formie zestawu. Zestawy te można nabyć w większości sklepów i można również znaleźć wspaniałe w Internecie. Taki zestaw musi być odpowiedni dla ciebie pod względem metrów kwadratowych. Gdy pojawi się gotowa do zastosowania żywica epoksydowa to pierwszym krokiem jest wymieszanie żywicy i utwardzacza. To zajmuje tylko kilka chwil, ale tak trzeba rozpocząć proces utwardzania.

Podsumowanie

Najlepiej jest robić to wszystko po kolei aby uzyskać naprawdę dobre pokrycie. Na podłodze garażu, podłoga żywiczna działa naprawdę dobrze, ale jeśli robisz to na betonowej podłodze w domu będzie to wyglądać trochę inaczej – ale o tym innym razem. Nadal będzie oferować ochronę względem poślizgu, dzięki czemu twoja rodzina na pewno nie będzie narzekać. Stosowania żywicy epoksydowej na podłogę to projekt, który każdy sam może zrobić.

Więcej na temat zalet stosowania żywicy epoksydowej dowiesz się w serwisie firmy Pulako.com.pl, w dziale Posadzki żywiczne

Leave A Response

Loading Facebook Comments ...