Podnośniki i podesty ruchome

Opublikowano Wrz 13 2016 Autor: Michał

Gdy zawodzą rusztowania w pracach na wysokościach niezwykle przydane są podesty ruchome. Podesty ruchome najczęściej stosuje się podczas remontów i renowacji budynków, a także gdy zaistnieje konieczność przeprowadzenia prac instalacyjnych czy montażowych na znacznych wysokościach.

Doskonale sprawdzają się w miejscach dość trudno dostępnych, tam gdzie nie sposób na przykład ustawić rusztowania. Podesty ruchome to rozwiązanie praktyczne i funkcjonalne. Mobilność urządzenia zapewnia wygodę i możliwość szybkiego działania. Można wyróżnić następujące rodzaje podnośników: podesty teleskopowe, podnośniki koszowe, podesty specjalistyczne, podesty ruchome przegubowe i teleskopowo – przegubowe, podesty masztowe, podesty na samochodach i przyczepach, a także podesty ruchome nożycowe oraz ładowarki teleskopowe. Podesty ruchome teleskopowe i teleskopowo – przegubowe posiadają sztywne, ale mobilne i zwrotne ramię, na którym wsparty jest podest. Umożliwia to szybką i precyzyjną zmianę miejsca pracy. Podesty o większym udźwigu mogą podnieść nawet kilku pracowników naraz oraz ich wyposażenie. Podesty ruchome posiadają różną wielkość, dlatego też  należy wybrać typ odpowiedni do przeprowadzenia danej pracy.

Do prac wewnętrznych

Do prac we wnętrzach obiektów wykorzystuje się najczęściej podesty ruchome nożycowe. Obecnie to jedyne pojazdy tego typu, które zostały dopuszczone do pracy wewnątrz budynków. Jeśli maszyna ma wjechać do pomieszczenia o delikatnej posadzce, można wyposażyć ją w białe niebrudzące ogumienie. Dlatego też chętnie wykorzystuje się je do prac w przemyśle spożywczym czy samochodowym. Najczęściej zastosowanie znajdują w pracach remontowych we wnętrzach zamkniętych obiektów. Ale przy  umiarkowanych temperaturach podesty ruchome nożycowe z powodzeniem można stosować także na zewnątrz. Wykorzystywane bywają przez służby porządkowe, a także firmy zajmujące się instalacją i montażem bilbordów na wysokościach. Podesty ruchome mogą także być przydatne podczas imprez masowych czy w czasie kręcenia zdjęć.

Leave A Response

Loading Facebook Comments ...