Salon w ciemnych i jasnych kolorach – wszystko co trzeba wiedzieć

Opublikowano Maj 24 2019 Autor: Michał

salon w jasnych kolorach

Salon to bez wątpienia najbardziej reprezentacyjne wnętrze w każdym domu. To tutaj przyjmujemy gości, spotykamy się na rodzinne imprezy oraz zasiadamy zmęczeni po całym dniu pracy. Mając to na względzie, aranżacji tego pomieszczenia powinno się poświęcić odpowiednio dużo uwagi, tak, aby w efekcie stało się ono odzwierciedleniem charakteru i gustu właściciela mieszkania. Jednym z najważniejszych dylematów, jaki przyjdzie nam w toku pracy rozstrzygnąć będzie wybór kolorystki.

Jasny salon – aranżacje

Jedną z najpopularniejszych opcji są od dawna salony w jasnych kolorach. Delikatne, stonowane barwy sprzyjają wypoczynkowi i wyciszeniu, wprowadzają do wnętrza dużo światła i, co niemniej istotne, są bardzo modne. Należy jednak pamiętać, że aranżując takie pomieszczenie bardzo łatwo popełnić błąd i stworzyć coś bladego, nieciekawo i pozbawionego zdecydowanego charakteru. Na szczęście jednak takiego efektu można bardzo łatwo uniknąć umiejętnie grając dodatkami. Wystarczy odpowiednio dobrany dywan w zdecydowanym kolorze, poduszki na sofę w jakiejś nasyconej barwie oraz utrzymane w zbliżonej tonacji zasłony. Aby jeszcze bardziej podkręcić charakter wnętrza warto zainwestować w designerskie oświetlenie czy jakąś ciekawą figurkę. Wreszcie, nie sposób nie wspomnieć o najprostszym, a jednocześnie najrzadziej wymienianym w odpowiedzi na pytanie „jak urządzić salon w jasnych kolorach” rozwiązaniu, jakim są kwiatów. Elegancki kwietnik lub kilka roślin ustawionych na parapecie wprowadzą do wnętrza życie i witalność, a przy tym pomogą oczyścić powietrze oraz zwiększą wilgotność w mieszkaniu, co przełoży się na nasze lepsze samopoczucie.

Ciemny salon – aranżacje

Salon w ciemnej kolorystyce to doskonały pomysł na oryginalne, nowoczesne wnętrze. Rozwiązanie takie najlepiej sprawdza się w przestronnych, dobrze oświetlonych domach, jednak urządzenie w ten sposób małego pomieszczenia również nie jest niemożliwe. Bez względu jednak na metraż, urządzając ciemny salon trzeba się dobrze zastanowić jakie kolory powinny być ze sobą zestawione. Doskonałym wyborem będzie na pewno ciemny, elegancki granat. Połączony ze złotem da luksusowy efekt glamour. Natomiast w przypadku niewielkich wnętrz wystarczy do takiej aranżacji dodać długie, poziome lustro, które rozmieszczone na przykład nad sofą wykreuje wrażenie przestrzeni i rozświetli salon. Dla najodważniejszych jest natomiast jeszcze inna propozycja, wystrój w kolorze czarnym. Świetnie będą się prezentować czarne meble wypoczynkowe, szklany stolik na metalowej, industrialnej nóżce w połączeniu z modnym dywanem shaggy,białymi ścianami i jasną, drewnianą podłogą. Dla dopełnienia efektu warto pokryć fragment ściany atrapą cegieł, a na parapecie postawić kilka orchidei w designerskich, szkliwionych donicach. Więcej informacji znajdziecie w poradniku przygotowanym przez ekspertów firmy Śnieżka: https://www.sniezka.pl/poradniki/jak-dobrac-kolor/unikalne-i-ponadczasowe-aranzacje-salonu-z-wykorzystaniem-jasnych-i-ciemnych-kolorow

Leave A Response

Loading Facebook Comments ...