Salon z kominkiem w stylu angielskim – inspiracje

Opublikowano Cze 18 2019 Autor: Michał

salon w stylu angielskim

Początki stylu angielskiego sięgają epoki wiktoriańskiej, kiedy to błyskawicznie stał się dominującą konwencją wnętrzarską. Następnie, co należy do rzadkości, przetrwał na szczycie aż do czasów współczesnych, kiedy to, pomimo nieustannie zmieniających się trendów, nadal podbija serca użytkowników i projektantów. Czemu przypisać taki sukces? Prawdopodobnie stoją za nim cechy wyróżniające tę estetykę, takie jak elegancja, funkcjonalność, przyjazna, domowa atmosfera oraz duża ilość światła.

Salon z kominkiem w angielskim stylu

Styl angielski, ze względu na swój szykowny, a jednocześnie przytulny charakter wydaje się być wprost stworzony do salonu. Wszak wnętrze to jest najbardziej reprezentacyjnym pomieszczeniem w każdym mieszkaniu, będąc zarówno wizytówką właściciela, jak i świadectwem jego dobrego gustu oraz zmysłu estetycznego. A co wyróżnia taką aranżację? Otóż, oprócz antycznych bądź stylizowanych mebli – kominek. Wesoło trzaskający ogień kreuje niepowtarzalną, wręcz trudną do opisania atmosferę, a zimą stanowi dodatkowe źródło ciepła. Tutaj trzeba się jednak zastanowić, jak urządzić salon z kominkiem? Przede wszystkim należy sobie zdawać sprawę, że taki element będzie już od progu przykuwał uwagę i z pewnością będzie najbardziej charakterystycznym detalem w mieszkaniu. W związku z tym pozostałe szczegóły powinny być tak dopasowane, aby podkreślać jego piękno nie wywołując przy tym wrażenia przeładowania.

Salon z kominkiem w angielskim stylu – dodatki

Dodatki, choć pozornie mało znaczące, w dużej mierze determinują atmosferę mieszkania. Co istotne, styl angielski uwielbia wszelkie dekoracje i bibeloty, dlatego w tym wypadku możemy sobie pozwolić na nieco więcej swobody. Doskonałym wyborem będzie stary zegar kominkowy, angielska porcelana, a także wszelkie figurki, lampki nocne oraz tkaniny. Na tym jednak możliwości się nie wyczerpują. Taki wystrój z powodzeniem można bowiem łączyć również z bardziej nowoczesnymi elementami. Industrialna lampa podłogowa w formie reflektora, nowoczesna rzeźba czy obraz podkreślą charakter aranżacji i nadadzą jej nieco bardziej eklektycznego wymiaru. Aby jednak całość prezentowała się naprawdę elegancko i gustownie należy dokładnie przemyśleć jak pomalować salon z kominkiem. W przypadku stylu angielskiego możliwości mamy kilka. Możemy się zdecydować na wersję najbardziej bezpieczną, czyli ściany w kolorze bieli, beżu lub delikatnego różu. Możemy też jednak zainwestować w boazerię angielską, sztukaterię ścienną, a nawet szalenie modne obecnie tapety. W tym ostatnim wypadku najlepiej sprawdzą się modele w subtelne, kwiatowe lub roślinne wzory, które dodatkowo podkreślą styl mebli i dodatków. Więcej inspiracji znajdziecie w poradniku: https://www.magnatfarby.pl/ekspert-radzi/przytulny-salon-z-kominkiem-w-stylu-angielskim-inspiracje

Leave A Response

Loading Facebook Comments ...