Styl ArtDéco we wnętrzach

Opublikowano Wrz 9 2016 Autor: Dawid

Art. Déco to styl, który stał się popularny po I wojnie światowej. Był odpowiedzią na zniszczenia spowodowane konfliktem i miał nieść nadzieję społeczeństwu poszkodowanemu przez wojnę. Nazwa kierunku wywodzi się od francuskich słów art – sztuka oraz décoratif – dekoracyjny. Jeśli mielibyśmy w skrócie opisać ten styl, to użylibyśmy słów: geometria, symetria i porządek.

Charakterystyka stylu

Art. Déco nawiązuje do minionych epok ale również wyraża dążenie do przyszłości. To połączenie prostoty z akcentami dawnych stylów. To co charakterystyczne dla wnętrz artdéco to kubistyczne, kanciaste kształty, jasne zdecydowane kolory, łączenie materiałów takich jak aluminium, chrom i szkło. Istotne jest również zachowanie symetrii i proporcji.Meble w tym stylu wykonane są z egzotycznego drewna i skóry, muszą być nie tylko piękne, ale i funkcjonalne. Świetnie sprawdzą się meble z lakierowanego drewna, szklane blaty na stołach, ogromne, miękkie sofy oraz ciężkie biurka.

Kolory wnętrz

W latach 20. przyjął się trend wykańczania ścian jasnymi kolorami – głównie odcieniami beżu i bieli, a także komponowanie ich z kolorami ziemi, brzoskwini i błękitu. Obecnie urządzając wnętrza w tym stylu, warto zastanowić się, jakie będzie przeznaczenie danego pomieszczenia.

W sypialni świetnie sprawdzą się chłodne błękity i odcienie szarego. W salonie można zdecydować się na dodanie mocniejszych akcentów kolorystycznych, połączonych z jasnymi barwami. Interesujące może się okazać wykończenie jednej ze ścian tapetą o geometrycznym wzorze.

Leave A Response

Loading Facebook Comments ...