Styl marynistyczny w pokoju dziecka

Opublikowano Cze 1 2019 Autor: Michał

pokój dziecka styl marynistyczny

Styl marynistyczny jest łatwy do zaadaptowania. Urządzenie wnętrza w tym duchu nie wymaga generalnego remontu. Na początek wystarczy wymienić kilka dodatków, kupić niebieskie poduszki dekoracyjne, dywan w biało-błękitne pasy czy lampę w kształcie latarni morskiej. Przygotowując się do poważniejszego odświeżenia wnętrza, warto natomiast pomyśleć o pomalowaniu wybranej ściany na któryś z niebieskich odcieni. Przyda się też klasyczne drewniane łóżko, pokój dziecięcy w stylu marynistycznym powinien być wypełniony naturalnymi materiałami. Poza tym naturalne brązy dobrze komponują się z błękitem i bielą.

Pokój dziecięcy styl marynistyczny to więcej optymizmu

W ostatnich latach aranżację wnętrz zdominowała nowoczesna, dosyć surowa stylistyka. Dziecięcych sypialni także nie ominęły trendy, bazujące na przestronnych pomieszczeniach wypełnionych różnych odcieniami szarości. Wielu rodziców jest jednak zdania, że lepszy będzie bardziej optymistyczny styl marynistyczny – pokój dziecka staje się dzięki niemu przyjaźniejszy i weselszy. Takie wnętrze sprzyja kreatywnej zabawie, zachęca do wymyślania postaci i odgrywania przeróżnych ról. Do aranżacji nie trzeba przekonywać małych piratów czy dziewczynek, marzących o byciu syrenką. Decydując się na stonowane odcienie bieli i błękitu w podstawowym wyposażeniu, łatwo też później zmodyfikować wystrój. Wystarczy wymienić kilka dodatków. Najmłodsi lubią przemeblowania i zmiany. Wówczas pokój dziecka w stylu marynistycznym bez problemu da się uzupełnić innym motywem przewodnim.

Pokój dziecięcy? Styl marynistyczny podsuwa nietypowe rozwiązania

Stylistyka marynistyczna jest dobrze znana, ale nie należy obecnie do najmodniejszych trendów aranżacyjnych. Tym bardziej warto się nią inspirować. Stworzone w ten sposób wnętrze będzie jedyne w swoim rodzaju, bez powielania pomysłów znajomych czy krewnych. Dzieci lubią takie inspirujące otoczenie, a wszystkie niezbędne elementy wyposażenia bez trudu znajdzie się w Internecie. Rodziców ucieszy zapewne, jak niedrogi jest pokój dziecięcy styl marynistyczny inspiruje się bowiem zasadami minimalistycznymi. Urządzone w nim wnętrza nie są tak surowe jak w minimalizmie, ale pozwalają na swobodne poruszanie się. Ułatwiają najmłodszym zabawę, a jednocześnie sprzyjają utrzymaniu porządku. Kluczową rolę odgrywa tu wysokiej jakości wyposażenie, wykonane najlepiej z naturalnych i nieco postarzanych materiałów. Ważne są też wyraziste dodatki. Nie ma ich wiele, więc warto zadbać o ich estetyczny wygląd i solidne wykończenie. Więcej informacji znajdziecie w poradniku: https://www.sniezka.pl/poradniki/jak-dobrac-kolor/3-pomysly-na-marynistyczny-styl-w-pokoju-dziecka

Leave A Response

Loading Facebook Comments ...