Sypialnia z klasą

Opublikowano Sie 22 2018 Autor: Michał
jasne kolory w sypialni

Sypialnia to wnętrze, w którym stonowana elegancja zawsze się sprawdzi. Spokojna kolorystyka, nieliczne aczkolwiek wyraziste dodatki oraz wysokiej jakości pościel. Oto, co wyróżnia takie wnętrze. Jak urządzić stylową i funkcjonalną sypialnię?

Mała elegancka sypialnia

Na początku rozważań o aranżowaniu sypialni warto rozprawić się z mitem, jakoby pole do popisu dawało tu tylko duże wnętrze. Bynajmniej. Mała elegancka sypialnia może być w pełni funkcjonalna i do tego przyjemna dla oka. Wystarczy pamiętać o kilku szczegółach podczas jej wyposażania. W niewielkim pomieszczeniu każdy metr kwadratowy jest istotny, a ponieważ sporo powierzchni zajmuje łóżko, czasami trzeba się pogodzić z brakiem innych mebli. Nic straconego. Ograniczenie wyposażenia do minimum przekłada się na większe poczucie swobody. Nadmiar rzeczy z kolei przytłacza. Jeżeli ktoś nie wyobraża sobie życia bez przynajmniej jednej nocnej szafki, warto sięgnąć po jakiś prosty model o surowym, geometrycznym kształcie. Lekkie konstrukcje nie obciążają aranżacji. Elegancka sypialnia o niewielkiej powierzchni zyska natomiast na zastosowaniu jasnych kolorów zarówno na ścianach, jak i w wyposażeniu. Od kilku sezonów modne jest chociażby łączenie bieli z szarościami. Na podłodze przyda się miękki dywan, natomiast dodatki mogą mieć błyszczącą fakturę. Doda to sypialni nieco bardziej klasycznego ducha.

sypialnia w jasnych kolorach

Nowoczesna i elegancka sypialnia o większej powierzchni

Aranżowanie większego pomieszczenia jest pozornie łatwiejszym zadaniem, ponieważ nie trzeba tak bardzo pilnować się podczas nabywania kolejnych elementów wyposażenia. Nowoczesna i elegancka sypialnia to jednak cel, którego nie uda się osiągnąć poprzez przypadkowe zakupy. Trzeba mieć na nią pomysł, aby nie przedobrzyć chociażby z liczbą barw czy dodatków. Najlepiej zacząć od wyboru koloru ścian i rodzaju podłogi. Nie powinny się one ze sobą zlewać. W sypialni chętnie stosowanym materiałem są naturalne deski podłogowe. Trudno też o bardziej ponadczasowy pomysł na aranżację wnętrza. Tak wykonana podłoga pięknie komponuje się z szarymi bądź białymi ścianami. Łóżko powinno się natomiast wyróżniać na ich tle, ciekawa narzuta oraz tapicerowany zagłówek powinny rozwiązać problem. W większej sypialni można postawić szafki nocne, komodę, a nawet sporą szafę. Nadmiar wyposażenia nie jest jednak wskazany, ponieważ może zepsuć efekt końcowy. W nowoczesnym przestronnym wnętrzu zamiast ciężkich segmentów raczej stawia się na lekkie otwarte półki. Jeżeli komuś marzy się elegancka sypialnia inspiracje czekają na niego w sieci. Przeglądając opublikowane tam porady projektantów, można się przekonać, że w takim wnętrzu przyda się też jakiś wyrazisty dodatek.

Po więcej inspiracji warto zajrzeć do poradnika: https://www.sniezka.pl/poradniki/jak-dobrac-kolor/5-pomyslow-na-elegancka-sypialnie-w-jasnych-kolorach

Leave A Response

Loading Facebook Comments ...