Systemy kabinowe. Trendy w aranżacji wnętrz

Opublikowano Kwi 10 2017 Autor: Alan Michalski
systemy kabinowe trendy

Jeszcze do niedawna w polskich łazienkach królowały prysznice z przesuwanymi drzwiami i brodzikiem. Obecnie można zaobserwować nowy trend – połączenie kabiny z tafli szkła oraz braku brodzika.

Nowoczesne wnętrze

Dzięki zastosowaniu bezramowych ścian prysznica, łazienka zyskuje na przestrzeni. Nasze wnętrze nabiera nowoczesnego i estetycznego kształtu. Oprócz korzyści aranżacyjnych, takie rozwiązanie jest wygodniejsze dla wielu osób, ponieważ eliminuje różnice wysokości między brodzikiem a podłogą. Trudniej będzie się poślizgnąć wychodząc spod prysznica.

nowoczesny prysznic w łazience

Trudny montaż

Choć prysznic bez brodzika jest bardzo wygodnym i estetycznym rozwiązaniem, jego montaż może być niemożliwy w niektórych pomieszczeniach. Eksperci polecają by uwzględnić takie rozwiązanie już na etapie pierwszych planów budowy domu. Instalacja tego typu wymaga dużego spadku powierzchni pod prysznicem w stronę odpływu.

Odprowadzenie wody oraz wszystkie niezbędne warstwy podłogowe, zwykle zajmują około 15 cm. Pod dnem prysznica trzeba zmieścić wpust podłogowy z wbudowanym syfonem, podejście kanalizacyjne czyli rurę ułożoną ze spadkiem min. 1,5%-2% w kierunku pionu kanalizacyjnego. Podłoga w prysznicu musi być odpowiednio wyprofilowana, a grubość podkładu podłogowego przy odpływie zwykle nie może być mniejsza niż 4 cm.

Alternatywa

Innym rozwiązaniem jest montaż odpływu w ścianie, na specjalnym stelażu. Po zabudowaniu stelaża syfon jest schowany między ścianą łazienki a obudową stelaża z płyt kartonowo gipsowych. Wlot do syfonu jest na poziomie podłogi, a rura odpływowa powinna znajdować się w warstwach podłogi o grubości ok. 11 cm.

Chociaż montaż prysznica bez brodzika może być kłopotliwy, warto zastanowić się nad tym rozwiązaniem, jeśli zależy nam na wygodnym i estetycznym wykończeniu przestrzeni.

Deante

W ofercie firmy Deante znajduje się wiele kabin prysznicowych, a także drzwi i systemów kabinowych, które można montować bezpośrednio na podłodze. Dodatkowo firma oferuje szeroki wybór odpływów liniowych.

Leave A Response

Loading Facebook Comments ...