Wspólnota mieszkaniowa – zarząd czy zarządca?

Opublikowano Mar 8 2016 Autor: Michał
OCENA
zarządzanie-wspólnotami8

Zarządzanie nieruchomościami wspólnymi można powierzyć w ręce zarządu – jednoosobowego lub wieloosobowego lub też skorzystać z usług profesjonalnego zarządcy.

Co jest lepszym rozwiązaniem?

Dzisiaj dużym powodzeniem cieszą się w szczególności usługi świadczone przez profesjonalnych zarządców z zewnętrznych firm, które mogą zaoferować swoim klientom pełne wsparcie – oczywiście, w określonej cenie, ale nierzadko jest to naprawdę korzystny kosztowo wybór, biorąc przy tym pod uwagę zakres dostępnych usług skierowanych do wspólnot.

Dlaczego zarządca nieruchomości?

Wybierając usługi profesjonalnego zarządcy nieruchomości można otrzymać kompleksowe wsparcie w wielu dziedzinach, co przekłada się na lepsze działanie wspólnoty mieszkaniowej.

Wśród prowadzonych przez zarządców czynności znajdują się między innymi następujące prace:

  • obsługa księgowa i finansowa
  • obsługa prawna w pełnym zakresie
  • obsługa techniczna i sprzątanie nieruchomości
  • obsługa administracyjna
  • profesjonalne usługi doradcze
  • sporządzanie audytów

W ramach tych właśnie czynności zewnętrzna firma zapewnia swoim klientom dostęp do szerokiej gamy fachowych usług, które dodatkowo charakteryzują się przystępnymi cenami.

Ceny ustalane są przy tym z osobna i są zależne są głownie od wielkości wspólnoty mieszkaniowej, stanu prawnego budynku i stanu technicznego, a także od indywidualnych wymagań. Zwykle trzeba liczyć się z kosztami rzędu od 50 groszy do 1 złotego za jeden metr kwadratowy na miesiąc.

Zarządca nieruchomościami – jak wybrać tego najlepszego?zarządzanie-wspólnotami7

Obecnie w branży działa wiele firm zajmujących się zarządzaniem nieruchomościami.

Nigdy nie powinno się podejmować współpracy z pierwszą, której adres się znajdzie, chyba że jest ona firmą zarekomendowaną, która posiada wielu zadowolonych klientów. Warto jednak zawsze prześledzić oferty innych firm, których celem jest zarządzanie wspólnotami

Można wówczas znaleźć atrakcyjne oferty, które wyróżniają się zarówno pełnym zakresem usług najwyższej jakości, jak i także przystępnymi cenami.

Leave A Response

Loading Facebook Comments ...