Zastosowanie kontenerów morskich

Opublikowano Wrz 27 2016 Autor: Dawid

Kontenery morskie służą przede wszystkim do przewozu towarów między kontynentami, przy dużych odległościach. Posiadają bardzo trwałe spody co daje możliwość wjechania do środka wózkiem widłowym i umieszczenia w środku dużych i ciężkich towarów. W zależności od rodzaju można przewieźć w nich różne produkty, na przykład w kontenerach typu high cube palletwide, czyli o podwyższonej wysokości i szerokości można umieścić europalety.

Jeśli kontenery posiadają wentylację można przewieźć w nich ładunki organiczne. Produkowane są również kontenery morskie o kontrolowanej temperaturze, w których można przechowywać ładunki potrzebujące odpowiednio niskiej lub wysokiej temperatury. Jednak to nie wszystkie z możliwych zastosowań kontenerów morskich.

Często są one używane jako miejsce do przechowywania towarów wewnątrz budynków, dlatego też często określa się je jako kontenery magazynowe. Jednak kontenery magazynowe to nie jedyne z ich zastosowań. Są używane również do transportu samochodów albo jako elementy różnych budynków. Posiadają zabezpieczenia antywłamaniowe, są wykonane z wysokiej jakości materiałów i są odporne na korozję, dzięki czemu nie ulegają wpływowi wody morskiej. Dlatego też to idealne miejsce do przewiezienia towarów drogą morską. Do transportu używa się najczęściej kontenerowców, ale częściowo przystosowane są do tego również semikontenerowce oraz rurowce. Transport i wynajem kontenerów umożliwia dotarcie towarów w każdy zakątek świata i pewność, że nie zostaną uszkodzone podczas przewożenia ich.

Leave A Response

Loading Facebook Comments ...