Żółte i pomarańczowe ściany – oryginalne zestawienia kolorów

Opublikowano Mar 4 2019 Autor: Michał
pomarańczowe wnętrza

Ten sezon bez wątpienia w kwestiach mody należy do niezwykle odważnych. Królują bowiem jaskrawe kolory, które nie tylko przyciągają uwagę, ale także wpływają energetyzująco na samopoczucie. Ludzie coraz chętniej eksperymentują, tworząc niecodzienne kompozycje kolorów na ścianach. Do przykładów w tym przypadku zalicza się między innymi zestawienie żółci z pomarańczą. Czy pomarańczowy na ścianach to dobry pomysł? Czy żółte ściany w salonie nie będą prezentowały się banalnie?

Żółty i pomarańczowy- energetyczny duet

To jedno z najprostszych i zarazem najpiękniejszych połączeń, jakie można wyczarować na swoich ścianach. Taki miks przepięknie będzie prezentował się zarówno na ścianach salonu, jak i gabinetu, czy sypialni. Pobudza kreatywność oraz dodaje energii. Takie kolory to także ciekawa baza dla mebli o różnych kształtach i różnych kolorze, uwzględniając niepowtarzalne i nieśmiertelne wręcz kolory drewna. Warto pamiętać, że odcień żółtego i pomarańczy w ogóle nie musi pochodzić z tych samych kolekcji i nie trzeba w tym przypadku przyjmować sztywnych zasad. Jaka podłoga będzie najlepsza w przypadku tego typu ścian? Warto postawić tutaj na ciemne kolory, które odbiją nieco jasność ścian. W tym przypadku warto posłuchać intuicji. Umieszczenie jasnej podłogi wraz z ciepłymi i jasnymi ścianami mogłoby utworzyć efekt zlania. Takie odcięcie od wibrujących kolorów może okazać się prawdziwym strzałem w dziesiątkę! Jeżeli jednak odcień pomarańczy i żółci jest stonowany i niejaskrawego pigmentu, doskonałym rozwiązaniem może okazać się podłoga w kolorze orzecha.

Dla kogo takie połączenie będzie odpowiednie?

Zarówno żółty, jak i pomarańczowy to dosyć odważne kolory. Niezbyt dobrze w takim pomieszczeniu poczują się osoby introwertyczne i spokojne. To raczej propozycja dla osób kreatywnych, szalonych i pragnących stworzyć w swoim domu coś niepowtarzalnego. Można powiedzieć, że w żółci i pomarańczy odpoczną artystyczne dusze, którym potrzeba dodatkowych pokładów energii do realizacji planów. Dzięki temu poczują się znacznie lepiej. Połączenie żółtego z pomarańczem to świetna propozycja dla osób sztuki, czyli aktorów, reżyserów, malarzy, śpiewaków oraz innych osób, które mają duszę artystyczną i pragną wziąć z niej jak najwięcej. Ci, którzy preferują spokój, harmonię i odpoczynek powinni postawić na kolory ziemi, gdyż to w ich otoczeniu najlepiej odpoczywają. Tak więc pomarańczowe ściany w salonie oraz pomarańczowe ściany w pokoju o różnym przeznaczeniu to jedna z najnowszych propozycji najsławniejszych projektantów wnętrz. Więcej informacji znajdziecie w poradniku: https://www.magnatfarby.pl/ekspert-radzi/zolte-i-pomaranczowe-sciany-energetyczne-zestawienia-kolorow

Leave A Response

Loading Facebook Comments ...