3 wyjątkowe oliwkowe duety

Opublikowano Mar 28 2018 Autor: Alan Michalski

Kolor oliwkowy to ciepły i łagodny odcień zieleni, którego kojący charakter doskonale sprawdza się w codziennych domowych wnętrzach. By w pełni wydobyć szlachetne piękno oliwki, warto jednak przełamać ją odpowiednio dobranym, dopełniającym odcieniem. Jakie barwy najlepiej łączyć ze stonowaną, oliwkową zielenią? Podsuwamy Ci 3 sprawdzone zestawienia.

Oliwka z beżem

Ciepły, neutralny beż to najbardziej klasyczny i niezawodny kompan dla oliwkowych odcieni zieleni. Nie zaskakuje, ale łagodzi i rozjaśnia wnętrze. Beż może stanowić tło dla zielonkawych mebli i dodatków lub delikatne przełamanie dla mocniejszych zielonych ścian. Duet doskonale sprawdza się zarówno w tradycyjnych stylizacjach, jak i wnętrzach w stylu skandynawskim (w zestawieniu z drewnem i bielą) czy w eklektycznym klimacie boho.

Oliwka i pudrowy róż

Róż z zielenią? To nie brzmi dobrze…. A jednak! Jeśli mowa o stonowanych, zgaszonych odcieniach – takich jak oliwka i pastelowy, brudny róż – sprawa wygląda zupełnie inaczej. Wbrew pozorom, kolory idealnie się dopełniają, tworząc ciepłe harmonijne połączenie. Oliwkowa zieleń neutralizuje słodycz różu, który w rewanżu rozjaśnia i ociepla militarną barwę. Całość przywodzi na myśl nieco przysuszone słońcem letnie kwiaty, dlatego wspaniale prezentuje się w romantycznych wnętrzach w stylu retro czy dziewczęcych sypialniach.

Oliwka z niebieską nutą

W nowoczesnym salonie czy domowym gabinecie warto natomiast postawić na nieco mocniejsze, soczyste połączenia. Intensywna oliwka świetnie łączy się z nasyconymi odcieniami niebieskiego, np. granatowym kolorem benzyny, tzw. petrolem. Przełamane rozświetlającą bielą zestawienie nadaje wnętrzu nowoczesny, energetyczny charakter. Nieco bardziej zgaszony, pastelowy duet oliwki i błękitu z powodzeniem odnajdzie się natomiast np. w sypialni czy dziecięcym pokoju.

Oliwkowa zieleń we wnętrzach nie jest oczywistym wyborem. Choć może wydawać się ponury i smutny, zdecydowanie zyskuje przy bliższym poznaniu – w odpowiednim towarzystwie. Więcej pomysłów na oryginalne aranżacje z wykorzystaniem niedocenianej oliwki znajdziesz w poradniku przygotowanym przez Śnieżkę.

Leave A Response

Loading Facebook Comments ...