Dekoracje okienne do dziecięcego pokoju

Opublikowano Lis 4 2016 Autor: Piotr

Pokój dziecka to miejsce, które łatwo jest ładnie przyozdobuć jeśli tylko użyjemy przy tym odrobiny fantazji. Sfera w której możemy wykazać się szczególną inwencją to dekoracje okienne. Obecnie na rynku istnieje wiele sklepów, które posiadają asortyment przygotowany specjalnie dla dziecięcych pokoików. Do najbardziej tradycyjnych elementów wyposażenia okien należą oczywiście firanki.

Jak wybrać firanki?

Można je uzupełniać kolorystycznie dobranymi zasłonami. Barwy mogą być różnorodne jednak niezmiennym elementem pozostaje delikatny materiał, z którego wykonuje się firanki do dziecięcych pomieszczeń. Możliwości na aranżacje firan jest również wiele. Do wyboru mamy między innymi klasyczny gładki, pomarszczony lub upięty wygląd firanek. Wykorzystanie takich elementów jak zazdrostki lub dzwonki, pozwala uzyskać ciekawe upięcia, a dzięki temu fantazyjny wygląd całego wnętrza. Chcąc zaakcentować okno w pokoju dziecięcym możemy wybrać dekoracje, jakimi są lambrekiny, czyli ciekawie wycinane kawałki materiału, często mocowane na firankach i uzupełniane poprzez wiszące elementy.

Czym są lambrekiny

Najczęściej spotykane są w wyrazistych kolorach, dopasowanych do ścian pokoju. Lambrekiny występują w wersji samodzielnej, razem z firankami, roletami i innymi dekoracjami okiennymi. Prawdziwie bajkowego wyglądu nada wnętrzu panel okienny, który jest swego rodzaju nowoczesną wersją firanki. Jego transparentna powierzchni, wraz z wydrukowanym na nim motywem, pozwala przyozdobić wnętrze w ulubione postaci z bajek.

Panele są wygodnie przesuwane. Kolejna opcja wyboru w kwestii, jaką są dekoracje okienne do pokoju dziecięcego, to coraz popularniejsze rolety oraz żaluzje. Dzięki fantastycznym wzorom jakie pojawiają się na powierzchni materiału, te kojarzone z nowocześnie wyposażanymi wnętrza ozdoby, mogą prawdziwie upiększyć pokój dla dziecka. Pamiętajmy o tym, aby w trakcie dokonywania wyboru kierować się również takimi względami jak ilość światła, które wpada do pomieszczenia oraz kolorystyka całego wnętrza.

A może zazdroski

W ofercie sklepu Villadecor oprócz tradycyjnych dekoracji okien jak firany czy zasłony, znajdziesz również mało popularne jednak bardzo oryginalne zazdroski które mogą zmienić całkowicie oblicze okien w Twoim domu.

Leave A Response

Loading Facebook Comments ...