Szeroki wybór dekoracji okiennych do biura i salonu

Opublikowano Sty 3 2016 Autor: Michał
dekoracje-okienne

Dekoracja okien stale pozostaje jednym z najważniejszych punktów w architekturze wnętrz. Dzięki elementom dekoracyjnym okien możemy żonglować optycznym odbiorem wyglądu danego pomieszczenia.

Ważne, aby aranżacja okienna współgrała z resztą wyposażenia oraz innymi oknami w aranżowanym budynku. Szeroki wybór sprawia, że na dziale z akcesoriami do dekoracji okien coś dla siebie znajdą zarówno osoby praktyczne jak i te stawiające na efektywny wygląd.

Tradycyjne rozwiązania

rolety-okienne

W pokojach dziennych Polaków stale króluje klasyczny zestaw firanki oraz zasłony. Jednak dla szybszego czyszczenia

i wygodniejszego korzystania, można skorzystać z opcji, jaką są rolety rzymskie, podobne swym wyglądem do artystycznie upinanej firanki. Chcąc uzyskać ciekawy efekt wizualny wystarczy aby dekoracje okienne były nieco dłuższe od standardowych. Umożliwi to ich ciekawe upięcie lub warstwowe ułożenie na podłodze. Jeśli wybierzemy krótszą wersję dekoracji, należy mieć na uwadze zadbanie o estetykę parapetu i jego okolic. Natomiast bardziej nowoczesne salony można uzupełnić o dekoracje takie jak zasłony panelowe. Na ich powierzchni zleca się umieszczenie dowolnych wzorów bądź obrazów, co nadaje wnętrzu delikatnego wyglądu. Wyróżniają się one cienkim nieomal przezroczystym materiałem, który swobodnie przepuszcza światło słoneczne. Ich wykorzystanie jest wskazanym w salonach gdzie na co dzień docierają małe ilości naturalnego światła.

Nowoczesniej

Z kolei do wnętrz, gdzie szczególna uwaga skupia się na możliwości korzystania ze sprzętu elektronicznego, najbardziej odpowiednimi są rolety zaciemniające. Ich specjalne pokrycie sprawia, że powierzchnia staje się lustrem do promieni słonecznych, dzięki czemu odbija blask światła. Pomieszczenie przestaje być również narażonym na ciepło w okresie letnich dni. Do tego wygodna praca na komputerze staje się możliwa o każdej porze dnia i nocy. Chcąc dostosować nowoczesność aranżacji okiennej do charakteru miejsca pracy, możemy skorzystać z opcji, jaką są automatyczne zasłony czyli dekoracje okienne sterowane pilotem.

Zainteresowany zmianą wystroju swojego okna? Odwiedź sklep dekoracyjny Villadecor przyjrzyj się bogaterej ofercie dekoracji okiennych, w tym coraz popularniejszych ostatnio zazdrosek.

Leave A Response

Loading Facebook Comments ...