VINTAGE – POWIEW ŚWIEŻOŚCI CZY POWRÓT DO KORZENI?

Opublikowano Lut 10 2018 Autor: Michał

VINTAGE POWIEW ŚWIEŻOŚCI

W ciągle postępującym społeczeństwie, czasami brakuje nam wrażeń z dzieciństwa, czy cofnięcia się
w czasie aby poczuć klimat starych czasów. Z tego też powodu wielu ludzi decyduje się na ustylizowanie mieszkań, tak aby połączyć nowoczesność z historią, co daje efekt zderzenia się dwóch różnych światów. Dzięki temu stylowi w sztuce oraz w dekoracji wnętrz, możemy zaobserwować jak mocno zmienia się świat. Klimat vintage pozwala nie tylko na poruszenie swoich estetycznych zmysłów ale też porozmyślać na temat filozoficznego upływu czasu. Co możemy zrobić aby poczuć dawne czasy bez zrezygnowania z uroków obecnych czasów?

Old-time rock

Stare meble są podstawą wejścia w klimat minionych okresów. Mogą być oczywiście odnowione ale to jednak krzesła, stoły, blaty, szafki i komody pozwalają poczuć historię w nowoczesnym świecie. Odpowiedni kolor czy niecodziennie funkcjonalności wpływają na to, że możemy określić dany mebel mianem vintage. Pamiętacie może te stoły z szufladkami pod blatami, które babcie miały w kuchni? Je też można odpowiednio wykorzystać, i okazuje się, że jest to wiele bardziej funkcjonalne od blatów, które powstają obecnie. W dominującym minimalizmie, warto czasami pozwolić sobie na odrobię szaleństwa i od czasu do czasu dać czegoś za dużo.

Barwy historii

Vintage to nie tylko korzystanie z minionych lat ale również stylizowanie na nie swoich mieszkań tak, aby ładnie to połączyć z nowoczesnością. W tym ważne jest umiejętne wykorzystanie koloru, szczególnie sprawdza się delikatna zieleń połączona z jasną szarością. Przywodzi to na myśl stare fotografie, gdzie panowały właśnie takie kolory oraz delikatne odcienie sepii. Nie bójmy się też zajrzeć w industrialny styl i odkryjmy cegły lub nawet specjalnie ustylizujmy tak fragment ściany. Delikatna surowość połączona z mnogością ciepłych barw przeniesie nas w czasie o kilka ładnych lat.

Detale i dodatki

Kiedy wspominamy stare dobre czasy, spędzone pewnie często u babci, czy może nawet pamiętamy je u swoich rodziców, możemy zauważyć, że mieszkania posiadały dużo dodatków. Łatwo było znaleźć dużo wazonów, drobnych ozdób, jak niewielkie drzewko szczęścia czy porcelanowy słonik. Styl vintage pozwala z nich ściągnąć stary kurz, aby ponownie dumnie prezentowały się w domu i cieszyły oko. Wbrew pozorom to nie wielkie formaty, a właśnie takie małe rzeczy tworzą klimat czasów, które już odeszły. Również to one pozwalają nam chociaż częściowo poczuć to, co dawno minęło.

Popadajmy w skrajności

I naprawdę nie musimy się tego bać! Styl vintage z założenia ma zderzać dawne czasy z nowymi, a więc łączyć przeciwieństwa, które rozdzielił sam czas. Umieszczając to co stare koło nowego, pokazujemy ponadczasowość pewnych rzeczy. W ten sposób możemy zademonstrować, że nie boimy się naszych korzeni i bardzo chętnie do nich wracamy.
Mogą państwo zapoznać się z inspiracją vintage w artykule pod adresem: https://www.sniezka.pl/poradniki/jak-dobrac-kolor/sciany-kuchni-w-kolorze-zielonym-najlepsze-inspiracje

Leave A Response

Loading Facebook Comments ...