Hygge – recepta na ciepłe wnętrza

Opublikowano Sty 17 2018 Autor: Michał

Hygge to słowo, które w niedawno było na ustach wszystkich. Uznano nawet, że jest to jedno z najważniejszych słów roku 2016. Hygge to duńska filozofia szczęścia, czerpanie radości z każdej, drobnej rzeczy i wykonywanej czynności. Hygge we wnętrzach to tworzenie ciepłej i przytulnej atmosfery.

Jakie jest wnętrze hygge?

Przyjazny i przytulny klimat to przede wszystkim kolory – jasne, neutralne barwy, kolory ziemi. Doskonale sprawdzą się różne odcienie bieli, beże, szarości oraz barwy kremowe. Kolorystyka powinna sprzyjać relaksowi i odprężeniu, nie narzucać się i nie irytować.

Nieodłącznym elementem aranżacji są wygodna sofa i fotel, w których można się swobodnie rozsiąść i delektować filiżanką ulubionej kawy lub kieliszkiem wina. Przyda się kominek – nic nie działa bardziej odprężająco niż widok i zapach palącego się drewna.

Drewno jest zresztą bardzo ważnym składnikiem skandynawskich wnętrz. Znajduje się nie tylko na podłodze ale również na ścianach, jako oryginalna boazeria. Skandynawowie kochają otaczać się naturalnymi materiałami i produktami. Pościel powinna być bawełniana, meble drewniane, mile widziane są także len i wełna.

Ogromną rolę odgrywają dodatki – świece i świeczniki oraz rozproszone oświetlenie. Idealne będą lampy stołowe i podłogowe, a także takie w formie girland lub lampionów.

Zainspiruj się – jasne wnętrza i ciepłe kolory

Hygge nie narzuca określonych rozwiązań i schematów. To po prostu wnętrze, w którym masz czuć się dobrze Wystrój ma sprzyjać wspólnemu spędzaniu czasu i odpoczynkowi.

Dlatego zaaranżuj przestrzeń tak, jak tobie się podoba oraz wypełnij ją przedmiotami, które mają dla ciebie znaczenie i sprawiają ci radość. Jeśli lubisz gotować, zadbaj by otaczać się ładnymi i funkcjonalnymi przedmiotami w kuchni.

Zadbaj o świeże zioła w doniczkach oraz kwiaty w wazonie. Jeśli szukasz pomysłu, jak urządzić przytulne i ciepłe wnętrze, zajrzyj do poradnika Magnat Farby.

Leave A Response

Loading Facebook Comments ...