Kuchnia otwarta? Poznaj za i przeciw!

Opublikowano Mar 7 2017 Autor: Michał
kuchnia

W mieszkaniach i apartamentach coraz rzadziej można spotkać tradycyjną zamkniętą kuchnię. Połączenie strefy dziennej to bardzo popularny sposób aranżacji. Jeśli zastanawiasz się, czy takie rozwiązanie sprawdzi się w Twoim domu, zapoznaj się z naszym artykułem.

Zalety otwartej kuchni

Kuchnia otwarta na salon to rozwiązanie wygodne i praktyczne, pozwalające na maksymalne wykorzystanie przestrzeni. Dzięki takiej aranżacji zyskujemy więcej miejsca na spożywanie szybkich śniadań oraz na rodzinne biesiadowanie. Otwarta kuchnia sprzyja wspólnemu spędzaniu czasu i sprawia, że przygotowywanie posiłków może być zabawą.

Dzięki temu, że kuchnia znajduje się blisko salonu, a nie w osobnym pomieszczeniu, podczas gotowania i zmywania można rozmawiać z najbliższymi czy mieć oko na dzieci. Dzięki kuchni otwartej zyskujemy wnętrze o nowoczesnym, a jednocześnie rodzinnym i ciepłym charakterze.

kuchnia na małym metrażu

Zwiększają się także możliwości wykorzystania przestrzeni – dzieci mogą w niej się bawić i odrabiać lekcje, a dorośli mogą rozmawiać lub skupić się na pracy.

Wady kuchni otwartej

Jedną z pierwszych wad, którą wymieniają właściciele otwartych kuchni jest rozprzestrzenianie się zapachów. Planując takie rozwiązanie należy szczególną uwagę zwrócić na sprawny okap, który będzie pochłaniał kuchenne aromaty. Otwarta kuchnia nie jest przeznaczona dla bałaganiarzy – to przestrzeń, która wymaga utrzymania porządku. Brudne naczynia i niepozmywane talerze będą rzucały się w oczy pozostałym domownikom lub gościom.

Urządzając przestrzeń otwartą należy zadbać o to, by meble i kolorystyka ścian korespondowały z całym wnętrzem. Zwykle, by ujednolicić przestrzeń stosuje się takie same materiały wykończeniowe oraz decyduje się na AGD do zabudowy.

Jak poprawnie zaaranżować kuchnię otwartą, by wyglądała atrakcyjnie? Odpowiedź znajdziecie w poradniku Magnat: https://www.magnatfarby.pl/ekspert-radzi/aranzacja-otwartej-kuchni

Leave A Response

Loading Facebook Comments ...