Nowoczesny salon w mieszkaniu

Opublikowano Kwi 22 2018 Autor: Michał
wnętrza w nowoczesnym stylu

Współczesne mieszkania często mają otwarty układ. Salon swobodnie przechodzi tam w kuchnię czy przedpokój. Aranżując taką przestrzeń, warto sięgnąć po rozwiązania typowe stylowi nowoczesnemu. Łagodna kolorystyka, minimalistyczne wyposażenie i oryginalne dodatki. To wszystko charakteryzuje nowoczesne wnętrza. Na co zwrócić szczególną uwagę, podczas projektowania salonu utrzymanego w modernistycznym duchu?

Nowoczesny salon oparty na minimalizmie

Styl nowoczesny przede wszystkim dąży do wypracowania rozsądnego kompromisu pomiędzy ergonomią i estetyką. Służy temu między innymi zastosowanie zasad minimalizmu. Meble w salonie nowoczesnym nie wypełniają każdej wolnej przestrzeni. Wręcz przeciwnie, projektanci zachęcają do ich odpowiedzialnego dobierania. Najlepiej jeszcze w domu na spokojnie wymierzyć dostępną powierzchnię, a przed zakupem każdego elementu wyposażenia sprawdzić jego wymiary. W ten sposób nie zagraci się pomieszczenia. A mniejsza liczba rzeczy pozwoli stworzyć przestronne wnętrza, przyjazne codziennemu funkcjonowaniu i wypoczynkowi. Przestrzeganie zasad minimalizmu nie oznacza jednak rezygnacji z dodatków. Jest ich co prawda mniej niż w stylu klasycznym, ale na ogół reprezentują większą wartość. To samo dotyczy także mebli, które powinny być wykonane z materiałów najwyższej jakości.

meble w nowoczesnym stylu

Kolorystyka w nowoczesnym salonie

Nowoczesny salon to przede wszystkim stonowane kolory. Dominujące barwy to biel, różne odcienie szarości oraz brązy. Łatwo można je połączyć z innymi rozwiązaniami, dzięki czemu nowoczesny salon w mieszkaniu naturalnie łączy się z kuchnią, jadalnią bądź holem. Co więcej, z pomocą odpowiedniego łączenia odcieni tego samego koloru tworzy się naturalne, aczkolwiek widoczne granice pomiędzy poszczególnymi częściami domu. Unika się w ten sposób monotonii, dodając wnętrzom charakteru. Kolory ścian w salonie nowoczesnym stanowią raczej łagodną oprawę niż wyrazisty dodatek. Intensywniejsze barwy pojawiają się natomiast w formie niewielkich akcentów, jak na przykład poduszki, koce, obrazy czy plakaty. Nowoczesny salon to najlepsze rozwiązanie aranżacyjne w mieszkaniu. Sprawdza się bez względu na wielkość dostępnej powierzchni czy układ wnętrz. Dzięki minimalistycznemu wyposażeniu salon jest w pełni funkcjonalny, natomiast dominacja stonowanych barw czyni go przyjemnym dla oka. Styl nowoczesny nie jest wielobarwny, stawia na prostotę podkreśloną żywszymi akcentami oraz bardzo dobre materiały. Wszystkie te elementy tworzą spójną aranżację, która poprawia wizerunek gospodarzy, im samym umożliwiając swobodne funkcjonowanie.

Więcej informacji na temat nowoczesnego stylu znajdziecie w poradniku przygotowanym przez ekspertów firmy Magnat: https://www.magnatfarby.pl/ekspert-radzi/nowoczesny-wystroj-salonu-jakie-kolory-scian

Leave A Response

Loading Facebook Comments ...