Remontujemy łazienkę, czyli jaki brodzik wybrać

Opublikowano Mar 15 2017 Autor: Alan Michalski
remontujemy łazienke czyli jaki brodzik wybrać

Odpowiednio dobrany brodzik jest gwarancją komfortowej kąpieli oraz sprawnego odprowadzania zużytej wody. Producenci oferują różnorodne rozwiązania, jednak my nie zawsze wiemy na jaki model się zdecydować. Poniżej przedstawiamy najpopularniejsze brodziki, oraz ich wady i zalety.

Kształty i wymiary

Brodzik jest elementem uzupełniającym kabiny prysznicowej, z którą musi tworzyć spójną całość. Z tego względu decyzję o wyborze brodzika podejmujemy, gdy wiemy już na jaką kabinę się zdecydujemy. Najlepszym rozwiązaniem jest kupno brodzika i kabiny od tego samego producenta, co da nam pewność, że będą one do siebie pasowały. Brodziki dostępne są w różnych kształtach – kwadratowe, prostokątne i półokrągłe. Jeśli nie mamy dużo miejsca w łazience, możemy zdecydować się na brodzik narożny – półokrągły lub prostokątny. Ten drugi zapewni nam większą przestrzeń kąpielową i większy komfort. Brodziki półokrągłe i kwadratowe, zwykle są dostępne w rozmiarach 80×80 cm, 90×90 cm, 100×100 cm.

Jeśli w łazience mamy dużo miejsca możemy wybrać brodzik prostokątny, który zapewnia większą swobodę ruchów. Zwykle modele prostokątne są dostępne w wymiarach 100×80 cm, 100×90 cm oraz 120×80 cm.

inspiracje oryginalna łazienka dla każdego

Głębokość

Standardowe brodziki mają głębokość od 5 do ok 15 cm, jednak dostępne są również modele o głębokości 20, a nawet 30 cm. Głęboki brodzik jest dobrym rozwiązaniem dla osób, które mają małe dzieci lub nie mogą sobie pozwolić na wannę. Należy pamiętać, że im głębszy brodzik, tym trudniej się z niego wychodzi, dlatego nie polecamy go osobom starszym lub posiadającym ograniczenia ruchowe.

Brodziki płytkie lub te które mogą być zrównane z podłogą to doskonałe rozwiązanie do minimalistycznych, nowoczesnych wnętrz. Występują zwykle w wariantach 3-3,5 cm głębokości, choć można spotkać te o głębokości 1,1-1,3 cm.

brodziki od deante

Brodziki marki Deante

Wybierając brodzik warto zwrócić uwagę na ofertę firmy Deante, która oferuje brodziki o różnych kształtach i wymiarach. Marka funkcjonuje na polskim rynku od 25 lat, dostarczając konsumentom szeroki wachlarz produktów wyposażenia kuchennego i łazienkowego. Produkty Deante charakteryzują się nowoczesnym designem i świetną jakością w przystępnej cenie.

Leave A Response

Loading Facebook Comments ...