Wykładziny w płytkach – dlaczego warto je wybrać?

Opublikowano Lut 28 2017 Autor: Michał
Wykładzina

Oprócz popularnych wykładzin w rolkach do dyspozycji mamy również te w formie płytek, które najczęściej wybierane są do przestrzeni intensywnie użytkowanych, na przykład biur, instytucji, gabinetów. Jakie są najważniejsze zalety wykładziny w płytkach?

Wykładziny w płytkach mają formę gotowych do układania płytek w określonych kształtach i wymiarach. Najczęściej są to płytki kwadratowe o wymiarach 50×50 cm, ale również dostępne są płytki w innych kształtach, na przykład prostokątne czy heksagonalne.

Płytki wykładzinowe to propozycja przeznaczona dla tych, którzy poszukują niebanalnych rozwiązań aranżacyjnych. Wykładziny w płytkach oferowane są w różnych wariantach kolorystycznych, zarówno jako jednolite, jak i jako wzorzyste, na przykład w pasy. Dzięki nim można układać na podłodze różnorodne wzory, mieszając ze sobą kolory. Można wybrać też różne ułożenie pod względem kierunku włókien – jednokierunkowo, jak szachownica, układ co pół płytki i inne.

Wykładziny

Są one oferowane w różnych wersjach materiałowych – najczęściej wykonane są z poliamidu o strukturze igłowanej, pętelkowej lub welurowej. Włókna umieszczane są na specjalnym podkładzie, na przykład ze sprasowanego PCV lub też podkładzie bitumicznym.

Najważniejsze zalety płytek dywanowych:

  • prosta instalacja z możliwością użycia kleju lub też bezklejowo – płytki mogą być wtedy użyte ponownie w innej lokalizacji
  • niewielka ilość odpadów wynosząca zwykle około 5% w przeciwieństwie do wykładziny w rolkach
  • wysokie walory dekoracyjne dzięki możliwości tworzenia różnorodnych wzorów na podłogach
  • antyelektrostatyczność
  • wiele różnych wariantów wzorniczych do wyboru i możliwość tworzenia atrakcyjnych wzorów na podłogach
  • łatwe magazynowanie i przenoszenie – płytki zajmują znacznie mniej miejsca i przechowywane są w kartonach, nie ma problemu z ich wniesieniem do budynku, także na piętra
  • możliwość wymiany fragmentu podłogi wtedy, gdy płytka zostanie uszkodzona lub trwale zabrudzona

Dzięki tak wielu zaletom płytki to atrakcyjna alternatywa dla zwykłej wykładziny – nie tylko do pomieszczeń użyteczności publicznej, ale i do domu i mieszkania. Z szeroką ofertą wykładzin zapoznać można się w wielu profesjonalnych sklepach. Jednym z nich jest firma Wapol, której pełna oferta wykładzin zaprezentowana została pod adresem: www.wykladzinywapol.pl/wykladziny.

Leave A Response

Loading Facebook Comments ...