Wykładziny welurowe – co warto na ich temat wiedzieć?

Opublikowano Sie 16 2017 Autor: Michał

Wykładziny welurowe są obecnie jednymi z bardziej luksusowych pokryć podłogowych, jakie są dostępne na polskim rynku. Instalowane są przede wszystkim w hotelach, restauracjach czy obiektach biurowych.

Struktura wykładziny welurowej

Podstawowa różnica między wykładziną welurową, a pętelkową polega na tym, że w tym przypadku górna część pętelki jest strzyżna. Pętelki przy tym mogą być tkane w formie pojedynczych włókien bądź splątanych pęczków. Struktura otrzymywana w wyniku cięcia powoduje, że wykładzina welurowa jest odporna nawet na intensywne użytkowanie. Poza tym wykładziny tego typu często barwi się na wskroś. Dlatego też, pomimo mocnej eksploatacji, która prowadzi do pojawienia się przetarć, kolorystyka wykładziny pozostaje przez długi czas bez zmian.

Wykładziny welurowe sprzedawane są w płytkach bądź w rulonie. Szczególnie dużą popularnością cieszy się to drugie rozwiązanie. Ma to bowiem plusy ze względów praktycznych. Sprzedawane w rulonach wykładziny są lekkie i estetyczne. W przypadku cięcia może natomiast dojść do powstania brzydkich odznaczeń. Z drugiej strony, wykładziny welurowe w płytkach są wytrzymałe i proste w montażu.

Zalety wykładziny welurowej

Wykładziny welurowe są odporne, wytrzymałe oraz łatwe do czyszczenia. Z powodzeniem można je wykorzystywać w pomieszczeniach o dużym natężeniu ruchu np. w restauracjach czy obiektach biurowych. Wykładziny te są poza tym miękkie w dotyku, co wyczuwalne jest również w czasie chodzenia. Charakteryzują się też znaczną odpornością na odgniecenia czy odkształcenia.

Doskonale komponują się z wieloma pomieszczeniami. Wybór na rynku w przypadku wykładzin welurowych jest też coraz większy. Z powodzeniem można ze sobą łączyć nawet różne modele wykładzin welurowych. Zawsze dobrze prezentuje się także jeden, wybrany wcześniej wzór.

Wykładziny welurowe pasują do wnętrz nowoczesnych i klasycznych jednocześnie. Niektórzy producenci oferują także wykładziny według pomysłu klienta. To rozwiązanie często wykorzystywane jest w przypadku hoteli.

Leave A Response

Loading Facebook Comments ...