Zlewozmywak granitowy – jaki wybrać ?

Opublikowano Lis 2 2016 Autor: Piotr
wyposażenie kuchni

Opinii na temat zlewozmywaków granitowych jest masa. Sięgając po opinię użytkowników tego rodzaju zlewów możemy wypisać listę plusów i minusów tego wyrobu. Najczęściej społeczeństwo skarży się na odbarwianie tego typu materiału oraz trudności w utrzymaniu czystości. Co jednak, jeśli kupili tani zlew, który ze względu na swoją słabą jakość ma właśnie takie wady? Zlewy kuchenne różnią się nie tylko materiałem, z jakiego są wykonane, ale też jakością. Dla jednych odpowiedni będzie beżowy czy też czarny granit, który nie odbarwi się, będzie solidny, trwały i łatwy w utrzymaniu czystości, inna osoba natomiast wybierze tańszy produkt, który tych cech nie będzie posiadał. Należy pamiętać, że najtańsze opcje mają w sobie więcej piasku niż granitu, stąd problem z łatwym zanieczyszczeniem czy uleganiem uszkodzeniom. Do czyszczenia takich zlewów polecane są specjalne czyszczące środki. Przykładem mogą być tabletki, które wrzucamy na noc do zlewu zalane wodą. Wyciągają one z mikroporów wszelki brud, a my musimy tylko przetrzeć zlew mleczkiem do granitów. Taki zabieg raz na jakiś czas pomoże nam zachować zlew na długie lata w świetnym stanie.

Różne rodzaje zlewów granitowych

zlewozmywaki kuchenneRóżne firmy proponują nam zlewy granitowe. Różnice między nimi są tylko z pozoru niewielkie. Porównując oferty musimy patrzeć nie tylko na ceny, ale też rozmiar zlewu. Osoby, które są czyścioszkami, a nie chcą mieć zacieków na zlewie muszą poinformować sprzedawcę o tym, ponieważ bywa, że mają w ofercie zlewy ze specjalnymi powłokami.

Twardość wody a wybór zlewu

Bardzo często na wybór dotyczący zlewu zależy od twardości wody w kranie. Wydaje się to absurdalne, bo co ma piernik do wiatraka? Ano dużo. Jeżeli mamy twardą wodę i nie stosu-jemy filtrów to powinniśmy zdecydować się na praktyczniejszy jasny zlew na przykład w kolorze beżu. Nie będzie on może aż tak efektowny, aczkolwiek ochroni nas przed widocznymi osadami. Każdy posiadacz ciemnych płytek w domu zrozumie o czym tu mowa. Do tego, powierzchnia zlewu powinna być maksymalnie gładka, łatwiej go dzięki temu wyczyścić.

Leave A Response

Loading Facebook Comments ...