Żywe kolory ścian i ich wpływ na samopoczucie

Opublikowano Maj 22 2016 Autor: Alan Michalski
zielone ściany w pokoju

Bardzo często ludzie nie zdają sobie sprawy, jak wielki wpływ na samopoczucie mają kolory. Jedne wpływają na naszą mobilizację, inne uspokajają. Warto zapoznać się z działaniem każdego z nich, ponieważ odgrywają naprawdę dużą rolę w życiu każdego człowieka. Odpowiednio dobrany kolor ścian to gwarancja sukcesu.

CZERWONY

Powszechnie uważany za kolor miłości i uczucia. Działa pobudzająco i mocno mobilizuje do działania. Podnosi ciśnienie krwi, pobudza materię, a także poprawia humor. Dobry dla osób przemęczonych, lecz nie zestresowanych.

NIEBIESKI

Niebieski to barwa nieba i wody, działa antystresowo i odprężająco. Jest dobra dla osób wyczerpanych psychicznie, ponieważ mobilizuje i pobudza je do pracy. Nie nadaje się jednak dla osób zdenerwowanych.

 

pomarańczowa ściana

 

ZIELONY

Kolor traw, który kojarzy się z sielanką. Łagodzin stres i mocno relaksuje. W dodatku odbudowuje optymizm i wiarę w siebie, ale sprzyja też nudzie i bierności.

ŻÓŁTY

Skojarzenia związane z tym kolorem to ciepło, słońce, jasność. Pobudza do działania i znacząco poprawia humor. Wyzwala pewność siebie, a także działa inspirująco. Nie jest natomiast polecany osobom, które są wrażliwe na krytykę.

POMARAŃCZOWY

Jest kolorem radości oraz pozytywnej energii. Pobudza kreatywność i chęć do działania. Niedobry dla osób zagubionych.

RÓŻOWY

Dla pewnych siebie ludzi, którzy uwielbiają ryzyko. Buduje poczucie bezpieczeństwa oraz działa łagodząco na organizm. Nie jest właściwy dla osób, które są niedojrzałe emocjonalnie.

Leave A Response

Loading Facebook Comments ...